728 x 90

2020 ilkbahar ve yaz ayakkabı trendleri

2020 ilkbahar ve yaz ayakkabı trendleri

Ayakkabılar, şıklık ve güzellik kavramlarının belirleyicileridir. Peki 2020 ilkbahar ve yaz sezonunun trend ayakkabı modelleri neler? Ayakkabı …

Ayakkabılar, şıklık ve güzellik kavramlarının belirleyicileridir. Peki 2020 ilkbahar ve yaz sezonunun trend ayakkabı modelleri neler? Ayakkabı kombininde öne çıkan Shoellery trendi nedi? İşte 2020 ilkbahar yaz ayakkabı trendlerinde öne çıkanlar.

2020 ilkbahar ve yaz sezonunda ayakkabılar için beyaz, taba ve kahve gibi daha soft renkler ön planda oluyor. Geleneksel modeller outdoor ve punk ile birlikte daha değişik stillerin yansıtıldığı flatform, gladyatör sandalet ve leofer ayakkabı modellerinin tercih edildiği 2020 ilkbahar ve yaz ayakkabı trendlerinde bu yılki amaç, alışılagelmiş ezber kalıpları ortadan kaldırıp daha renkli bir görüntü oluşturmak. Bunu örneklendirmek gerekirse: Flatform bir sandalet ayakkabı ve yazlık bir elbiseyle oluşturduğunuz kombininizi, ayakkabı aksesuarını temsil eden Shoellery trendiyle renklendirebilirsiniz. Peki bunun dışında ilkbahar ve yaz sezonunun diğer ayakkabı trendleri neler oluyor? Sizler için detaylıca yer verdik.

2020 İLKBAHAR / YAZ AYAKKABI TRENDLERİ

Flatform ayakkabı: Yüksek topuklu ayakkabılar, 2020 ilkbahar ve yaz sezonunun en trend ayakkabı modeli olarak dikkat çekiyor. Yüksek tabanlı ayakkabılar, yaz sezonunda sandalet olarak daha çok tercih ediliyor.

Loafer ayakkabı: Sadece kadınların değil erkeklerin de tercih ettiği bir ayakkabı modeli olarak karşımıza çıkıyor. Türkçe’ye mokasen sözcüğü ile birlikte çevrilen bu kelime, anlam itibariyle boş gezen manasını taşır. Çoğunlukla yazın giyinilir.

Yazlık çizmeler: Çizmeler için kış sezonuna ait gibi bir algı oluşsa da, ilkbahar ve yaz sezonunda da baharı temsil eden renk ve tasarımlarla oldukça rahat kullanılabiliyor.

Gladyatör sandalet: Sandalet modası çeşitli formlarda devam ediyor. Flatform ayakkabılar dışında gladyatör sandaletler de yaz sezonunda sıkça tercih ediliyor olacak. 

Ayakkabı aksesuarı: İlkbahar ve yaz ayakkabı sezonunda “Shoellery” trendi oldukça popüler. Bu trend ile ayakkabılarda kullanılan aksesuarlar, daha canlı ve renkli görünüm oluşmasını sağlıyor olacak.

admin
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos