728 x 90

2020 kayak kıyafeti modelleri ve fiyatları

2020 kayak kıyafeti modelleri ve fiyatları

Son dönemin popüler sporu kayak için alacağınız kıyafetler, hem sıcak tutmalı hem de şık bir görünüm kazandırmalı. Sezonun en ideal kayak …

Son dönemin popüler sporu kayak için alacağınız kıyafetler, hem sıcak tutmalı hem de şık bir görünüm kazandırmalı. Sezonun en ideal kayak kıyafeti modellerini ve bir kayak kıyafetinin sahip olması gereken özellikleri sizler için derledik.

Kar keyfini yaşamak isteyen ya da iş, okul yoğunluğuna biraz ara verip tatile çıkmak isteyenler ilk tercihi, şüphesiz ki kayak merkezleri oluyor. Hem kayak yapıp eğlenmek hem de dinlenme tesislerinde keyifli vakit geçirmek isteyenler, bu dönemi en iyi şekilde değerlendirmek istiyor. Bunun başlangıç süreci de, alışverişten geçiyor. Kayak yaparken giyilecek olan kayak kıyafetleri, detaylı bir araştırmayla seçiliyor. Çünkü kayak kıyafetlerinde önemli olan, hem yapısal ve fonksiyonel uygunluğu hem de sıcak ve şık tutması. Peki bir kayak kıyafetinin temelde sahip olması gereken özellikler arasında neler bulunuyor? İlk önem verilmesi gereken, kayak kıyafetlerini kiralamak değil satın almaktır. Sağlığınızı korumak adına, daha önce giyilmemiş kayak kıyafetlerini giymeniz en doğrusu. Bunun için -içeriğimizde de modellerine yer verdiğimiz- bilinir markaları ve kayak merkezlerinin mağazalarını tercih etmelisiniz. Bir kayak kıyafeti temelde; pantolon, mont, eldiven, bere, içlik ve kayak gözlüğünden oluşuyor. Giydiğiniz kıyafetlerin, sizi kar soğuğundan en iyi şekilde koruması ve hareket kabiliyetini sınırlandırmaması gerekiyor. Bu yüzden kıyafetinizde montunuzun şişme olmamasına, su geçirmemesine ve hareketlerinizi sınırlandırmamasına dikkat edin.

Kar soğuğundan en az derecede etkilenmenizi sağlayacak olan parça, termal içlikler oluyor. Bu nedenle, hem pantolon hem de montun altına termal içlik giyilmesi gerekiyor.

Kayak gözlükleri, gözlerinizi rüzgardan ve kar soğuğundan korumak için kullanılıyor. Taktığınız kayak gözlüğünüzün, göz sağlığınıza zarar vermemesine dikkat etmeniz gerekiyor.

Ayaklarınızı sıcak tutmak için ise yapmanız gereken tek şey, kışlık çorabınızın üzerine kayak çorabı giymeniz. 

KAYAK KIYAFETLERİ 2020

SLALOMSPORT: 1.200 TL – 1.760 TL

HEPSİ BURADA: 260 TL – 330 TL

DECATHLON: 250 TL

DECATHLON: 150 TL – 330 TL

TRENDYOL: 350 TL

admin
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos