728 x 90

2020 yaz elbise trendleri

2020 yaz elbise trendleri

2020’nin yazının elbise modellerinde karantinada geçen ilkbaharın etkisi görülüyor. Peki bu sokaklarda en çok hangi kalıp elbiseler görüyoruz …

2020’nin yazının elbise modellerinde karantinada geçen ilkbaharın etkisi görülüyor. Peki bu sokaklarda en çok hangi kalıp elbiseler görüyoruz? Sizler için 2020 yaz elbise kalıplarını ve bu elbiselerde en çok tercih edilen desen modellerini derledik. İşte 2020 yaz elbise trendleri.

2020’de ilkbaharın neredeyse tamamı evlerde geçti. Bu sebeple de ilkbahara ait trendler fazla değerlendirilmemiş gibi görülebilir. Ancak özellik 2020 yaz elbise modellerinde, ilkbaharın yansımalarını görebilmek mümkün oluyor. Elbiseler günlük kombinlerde de özel davetlerde de rahatlıkla giyilebilmesi açısından, diğer yazlık parçalara kıyasla her zaman bir adım öne çıkmayı başarır. Peki bu yaz için en çok giyilen elbise modellerinin kalıpları nelerdir ve bu parçalar için nasıl kombinler hazırlayabilirsiniz?

Bu yaz için en çok tercih edilen elbise kalıbı büzgü oluyor. Mini ve maxi başta olmak üzere her boyda kullanılabilen büzgülü elbiseler, giyene verdiği rahatlık hissiyle de öne çıkıyor. Bahçe, açık hava alanları için oldukça idealdir.

2020 için bilinen kalıplar dışında farklı tarzlar da ön planda yer alıyor. Bunlardan biri de dramatik kol elbiseler. Adından daha zıt özelliğe sahip olan bu elbiseler, günlük yaz kombinleri için oldukça iddialıdır. Dramatik kol elbiseler kendi içerisinde çeşitlilik barındırır: Dikkati kendisine çeken yüksek-gösterişli omuz, karpuz kollu modeller ya da düşük omuzlar. Bu kalıplardan istediğinizi giyebilirsiniz. Çünkü bu tarzda elbise modelinde önemli olan, omuzların kalıpları değil elbisenin iddialı olmasıdır.  

2020 yaz sezonu için sırt detaylı elbiseler de en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Göz şekli ya da sırt kısmı tamamen açık tasarımları içerisinde bulunduran sırtı detaylı elbiseler de ayrıca Instagram influencerlerinin de bu yaz için fotoğraflarında kullanmayı en çok seçtikleri elbise modelleri olarak biliniyor.

Tıpkı sırt detaylı elbiseler gibi kesik detaylı elbiseler de hem günlük kombinlerde hem de davetlerde tercih edilebilir.  Bu elbiselerin dikkat çekici detayı olan kesikler, geometrik şekillerden oluşur. Bu elbiselerin ön, göğüs ve karın kısmında kullanılan şekillerden biri elmastır. Bu detay özellikle gece davetleri için oldukça şıktır. Gece davetlerinde tercih edilen ve bu yazın en çok tercih edilen bir diğer elbise modeli ise payetli elbiselerdir. Parıltılı kumaşlardan hazırlanan bu elbiselerde yaza uygun olarak neon renkler de kullanılmaktadır. Ancak bu elbiseler sadece bu yaz için sadece gece davetlerinde değil günlük kombinlerde de tercih edilebiliyor.

admin
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos