728 x 90

2020’nin ayakkabı trendleri

2020’nin ayakkabı trendleri

Ayakkabılar, şıklık ve güzellik kavramlarının belirleyicileridir. Peki bir ayakkabıda önemli olan sadece şıklık ve güzellik midir? Tıpkı …

Ayakkabılar, şıklık ve güzellik kavramlarının belirleyicileridir. Peki bir ayakkabıda önemli olan sadece şıklık ve güzellik midir? Tıpkı elbiselerinizde olduğu gibi ayakkabılarımızda da trendleri takip edip modaya uygun bir kombin yakalamamız mümkün. Sizler için 2020 sezonunun ayakkabı trendlerini listeledik.

2020 sezonunda ayakkabılar için beyaz, taba ve kahve gibi daha soft renkler ön planda oluyor. Geleneksel modeller outdoor ve punk ile birlikte daha değişik stillerin yansıtıldığı neon ve leofer ayakkabı modellerinin tercih edildiği 2020 ayakkabı trendlerinde bu yılki amaç, bilinenin dışına çıkıp alışılagelmiş ezber kalıpları ortadan kaldırmak. Bunu örneklendirmek gerekirse: Neon renkli bir spor ayakkabı ya da beyaz tüylerle kaplı bir bot ile yağmurlu bir kış havasında dışarı çıkmak ya da sıcak bir yaz gününde siyah rengin neon tonlarda hakim olduğu bir spor ayakkabı ile elbiselerinizi kombinleme fikri gösterilebilir. Öyleyse yeni sezonun ayakkabı modelleri üzerinden 2020 trendlerine yakından bakalım.

2020 AYAKKABI TRENDLERİ

FLO: 140 TL – 150 TL

FLO: 110 TL – 120 TL

Neon kelimesi bir elementten gelir. Kimyanın bir parçası olan neon, renklerin karışımı sonucunda oluşur.

BERSHKA: 130 TL – 300 TL

BAMBİ: 48 TL

Loafer ayakkabı, sadece kadınların değil erkeklerin de tercih ettiği bir ayakkabı modeli olarak karşımıza çıkıyor. Türkçe’ye mokasen sözcüğü ile birlikte çevrilen bu kelime, anlam itibariyle boş gezen manasını taşır. Çoğunlukla yazın giyinilir.

BAMBİ: 230 TL – 280 TL

Outdoor ayakkabı, özellikle zorlu yolculuk ve yürüyüşler için ideal bir ayakkabı tipidir. Hem spor hem de bot modellerinde kullanılabilen bu stilde amaç, ayakta rahatlık hissini oluşturmaktır.

FLO: 320 TL – 75 TL

admin
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos