728 x 90

Bahar rengi pembe ve turuncu nasıl kombinlenir? Pembe ve turuncu kombin teklifleri

Bahar rengi pembe ve turuncu nasıl kombinlenir? Pembe ve turuncu kombin teklifleri

İlkbaharın cıvıltısını yansıtan renklerin başında pembe ve turuncu gelir. Ancak iddialı bu iki rengi kombinlerken, hangi renk hangi renkle daha …

İlkbaharın cıvıltısını yansıtan renklerin başında pembe ve turuncu gelir. Ancak iddialı bu iki rengi kombinlerken, hangi renk hangi renkle daha uyumludur ve bir renk en doğru şekilde nasıl kombinlenir sorularına hakim olmak gerekir. Sizler için pembe ve turuncu renkler nasıl kombinlenir sorusunun yanıtına ulaştık. Pembe ve turuncu renk modasına yönelik tüm detaylar yasemin.com’da.

Bir rengin kombinlerinizde etkili durabilmesi, daha dikkat çekici bir görünüm sağlanabilmesi için çeşitli moda ve kombin taktiklerini bilmek gerekir. Çünkü bilsek de ya da bilmesek de, renkler hayatımızın olağan akışında önemli bir yer tutar. Bu anlamda özellikle turuncu ve pembe gibi hareketli ve canlı renkler, her renkle kombinlenemez ve her aksesuarla bir bütün oluşturamaz. Bu nedenle, pembe ve turuncu gibi renkleri kombinlerken ayrı bir çaba ve özen göstermemiz gerekir. Bu aşamada atacağımız ilk adım, ‘Hangi rengin hangi renkle daha uyumlu olduğu’ sorusuna olan bilginizi ölçmenizdir. Bu soruyu yanıtladıktan sonra turuncu ve pembe renk özelinde düşünüp, bu renkler ile uyumlu olan kontrast tonları bulmanız gerek. Peki turuncu ve pembe renkleri kombinlerken hangi adımları atmanız gerekir? Haydi gelin bu sorunun yanıtına yakından bakalım:

PEMBE VE TURUNCU RENKLER NASIL KOMBİNLENİR?

İlk önce turuncu renkten başlayalım. Turuncu renk, kırmızı ve tonlarından olduğu için başlı başına dikkat çeker. Bu açıdan baktığımızda da kombinlemesi zor olan renklerden olduğunu söyleyebiliriz. Kombin için turuncuya rahatça eşlik edecek olan renk; mavi, mor, gri ve siyahtır.

Pembe renk ise turuncu ile kıyaslanınca kombini daha kolay olan bir renktir. Kontrast konusunda tercih edilecek renk; yeşil tonları, turkuaz ve mavi olabilir. Nitekim beyaz renk de her iki renk için de ortak bir uyum tonu olacaktır.

PEMBE VE TURUNCU KOMBİN ÖNERİLERİ

ZARA – DESENLİ DRAPE ELBİSE: 300 TL

FLO – TOPUKLU AYAKKABI: 60 TL

ZARA – DÜĞMELİ TUNİK ELBİSE: 200 TL

H&M – SİGARET PANTOLON: 35 TL

H&M – KAYIK YAKALI JARSE ÜST: 30 TL

H&M – KOT TULUM: 249 TL

BERSHKA – KADİFE SWEATSHİRT: 72 TL

BERSHKA – YÜKSEK BEL SKİNNY FİT JEAN: 140 TL

ZARA – VOLANLI POPLİN TOP: 170 TL

ZARA – FİTİLLİ TRİKO ETEK: 200 TL

İPEKYOL – TERRACOTTA KEMERLİ ELBİSE: 227.70 TL

FLO – TOPUKLU AYAKKABI: 130 TL

admin
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos