728 x 90

Blazer nasıl giyinilir? Blazer ceket kombinleri 2020

Blazer nasıl giyinilir? Blazer ceket kombinleri 2020

Blazer kavramı, farklı model ve renk seçeneğiyle varlığını sürdürmeye devam ediyor. Peki 2020 sezonunda bizleri nasıl blazer ceketler bekliyor …

Blazer kavramı, farklı model ve renk seçeneğiyle varlığını sürdürmeye devam ediyor. Peki 2020 sezonunda bizleri nasıl blazer ceketler bekliyor? Blazer ceketler nasıl kombinlenir? 2020 blazer ceket modasını, haberimizin detaylarında bulabilirsiniz. İşte birbirinden şık blazer ceket modelleri ve kombinleme önerileri.

Klasik giyimin en temel temsilcilerinden olan blazer ceketler, 2020 sezonunda da öne çıkışını sürdürüyor. Kazak ve jean pantolon ikilisinin en uyumlu parçalarından olan blazer kavramı için bilmeniz gereken bazı bilgiler bulunur. Erkekler için üretilen ve bir zaman sonra kadınların en trend parçası haline gelen blazerler, bugün halen daha dünyanın en köklü kraliyet ailesi olan İngiltere kraliyet ailesinin donanma kültürünün kazandırdığı bir moda kavramıdır. İçeriğimiz içerisinde bu konuya değinmekle birlikte, blazerlerin nasıl kombinlenmesi gerektiği noktasına da değiniyoruz ve 2020 blazer modellerine yer veriyoruz.

BLAZER CEKET NEDİR?

Blazer ceket’in ortaya çıkış hikayesi, 19. yy. İngiliz Kraliyet donanmasına dayanır. Dönemin İngiliz Kraliyet donanması, blazer ceketleri kendilerine üniforma olarak tercih etmişlerdir. Bir erkek giyim kıyafeti olarak ortaya çıkan bu parça, zamanla iş hayatının en trend modellerinden biri haline gelecek bir ortak model halini alır.

Hem spor hem de klasik olarak kullanılabilen bu parçaları spor yapmak için bir jean pantolon, klasik hale getirmek için de bir kumaş pantolon ya da kumaş etek yeterli olacaktır.

BLAZER CEKETLER NASIL KOMBİNLENİR?

Blazer ceketler, klasik giyim deyince akla gelen ilk parçalardandır. Çoğunlukla kazaklarla kombinlenen bu parçalar, gömlek ve ince bir bluzla da ayrı bir şıklık oluşturabilir. Bu parçaları jean bir pantolon ve mini bir çanta ile tamamlayabilirsiniz.

Blazerlerinizi kombinlerken, aksesuar konusuna da önem vermeniz gerekir. İçinize açık tonlarda bir bluz veya kazak giyerseniz, altın sarısı renginde bir kolye veya blazerınızı baz alacaksanız onun renginde bir eşarp tercihiniz olabilir.

Ve blazer deyince akla gelen ilk aksesuar kuşkusuz ki kemerdir. Ceketinizi tam ortadan bağladığınız gösterişli bir kemer, ceketinizi daha da ön plana çıkarmanızı sağlayacaktır.

BLAZER CEKET KOMBİNLERİ

ZARA – KAMİSOL ELBİSE: 150 TL

ZARA – TÜVİT BLAZER CEKET: 370 TL

H&M – BLAZER CEKET: 100 TL

H&M – KUŞAKLI ELBİSE: 169 TL

H&M – BLAZER CEKET: 85 TL

H&M – BEYAZ T-SHİRT: 30 TL

H&M – ULTRA GENİŞ KISA PANTOLON: 249 TL

BERSHKA – CROP BLAZER CEKET: 180 TL

BERSHKA – OMZU PİLİLİ T-SHİRT: 70 TL

BERSHKA – KEMERLİ BLAZER CEKET: 162 TL

BERSHKA – OMZU PİLİLİ T-SHİRT: 70 TL

BERSHKA – KEMERLİ YÜKSEK BEL PANTOLON: 120 TL

admin
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos