728 x 90

Çarpım tablosu nasıl kolay ezberlenir? Çarpım tablosu ezberleme yolları

Çarpım tablosu nasıl kolay ezberlenir? Çarpım tablosu ezberleme yolları

Matematik problemlerini pratik ve hızlı yoldan çözebilmek için dört işlemler için temeli olan çarpım tablosunu su gibi bilmek gerekir. Bizde …

Matematik problemlerini pratik ve hızlı yoldan çözebilmek için dört işlemler için temeli olan çarpım tablosunu su gibi bilmek gerekir. Bizde çocuğunuzun derslerinde başarılı olabilmesi için işine yarayabileceği çarpım tablosu ezberleme tekniğini sizler için derledik. Peki çarpım tablosu nasıl akılda kalır? Çarpım tablosu kolay yoldan nasıl ezberlenir? Çocuklara çarpım tablosunun mantığını öğretme yöntemi…

Eğitim öğretim dönemi boyunca öğrencilerin en çok zorlandıkları ve anlamakta güçlük çektiği derslerin başında matematik geliyor. Öğretmen matematik dersinde konuyu anlatırken öğrenci can kulağıyla dinlese bile anlamakta güçlük çekebilir, buna bağlı olarak da dersinde başarısız olabilir. İş bu boyuta gelmeden hangi ders olursa olsun temeli kavramak önemlidir. Dersin temeli kavrandığı zaman ilerleyen süreçte de bu kadar büyük sıkıntılar görülmeyecektir.

Matematik dersinin temeli de çarpım tablosunu ezberlemekle başlar. Çarpım tablosunu bilmeyen bir öğrenci dört işlemi yapamayacağı için matematik problemlerini çözme konusunda da başarısız olacaktır. Peki çarpım tablosu en kolay nasıl öğrenilir? Çarpım tablosunu ezberlemenin yöntemi nedir? İşte akılda kalıcı çarpım tablosu ezberleme teknikleri…

ÇARPIM TABLOSUNU EZBERLETEN KOLAY YÖNTEM

Yukarıda görmüş olduğunuz tablo, ‘Pisagor tablosu’ olarak da karşımıza çıkmaktadır. Sizde çocuğunuza çarpım tablosunu en iyi şekilde öğretmek istiyorsanız, bu tablo ile kolaylıkla öğretebilirsiniz.

PEKİ PİSAGOR TABLOSU NEDEN DAHA ETKİLİ?

– Çünkü bu tablo çocuklara ezber dayatmaz, düşünmeyi öğretir.

– Çocuğun rakamları ister istemez kavramasına yardımcı olur. 

– Yalnızca hafızası çok güçlü olan çocuklar uzun matematik formüllerini ezberleyebilir. Ancak, Pisagor tablosu kullanılırsa, daha az bilgiyi ezberlemek durumunda kalır.

– İnsan beyni simetriyi kolaylıkla algılar. Bu yöntem de çocukların çarpmayı daha rahat ve daha hızlı öğrenmesini sağlar.

Yukarıda belirtilmiş olan tablodaki asıl amaç, rakam kalıplarının kendi kendine görülebilmesidir. Böylece çocuk kendi bulduğu bilgiyi hafızasında daha uzun tutabilir.

admin
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos