728 x 90

Çizgili modeller nasıl kombinlenir?

Çizgili modeller nasıl kombinlenir?

2020 ilkbahar sezonunda çizgili modeller en çok tercih edilen parçalar arasında yer alıyor. Peki çizgili modeller nasıl kombinlenir? En şık …

2020 ilkbahar sezonunda çizgili modeller en çok tercih edilen parçalar arasında yer alıyor. Peki çizgili modeller nasıl kombinlenir? En şık çizgili model kombinleri nasıldır? Çizgili modeller hakkında tüm bilinmesi gerekenler, ayrıntılarıyla yasemin.com’da.

Her mevsim döneminde rahatlıkla giyilebilen çizgili kıyafetler, doğru kombinlediği zaman hem daha çarpıcı hem de şık görüntü oluşturulmasını sağlar. Yatay ve dikey tarzda üretilen çizgili kıyafetlerin, çizginin duruş şekline göre kilolu ve zayıf gösterme özelliği bulunmaktadır. Yatay çizgiler, tek parça halinde giyildiğinde daha kilolu gösterirken dikey çizgilerse daha zayıf görünmenizi sağlar. Ancak yatay çizgileri ceket gibi parçalarla giyerseniz, kilolu bir görüntü oluşturmanızı önlemiş olursunuz. Çizgili bir kıyafet giyildiği zaman diğer tüm parçaların düz renk ve desensiz olması gerekir. Çünkü iki desenli kombin karışık bir görüntü oluşturur. 2020 ilkbaharında çizgili desenli kıyafetler trendler arasında yer alıyor. Tulum, elbise, t-shirt ve ceket modelleri… İşte sezonun en şık çizgili kıyafet kombinleri ve çizgili modelleri kombinleme tüyoları!

ÇİZGİLİ MODELLER NASIL KOMBİNLENİR?

Birbiriyle uyumlu iki renkle yapılan denge, üçüncü bir renkle her zaman için farklı bir anlam kazanır. Bu renk için aykırı ton da denilebilir çünkü diğer 2 renge oranla zıt duracaktır. Öyle ki  üçüncü ton, desenli bile olsa kombininizi tamamlayacaktır.

Bu parçaları kombinlerken, bir trençkot da en iyi arkadaşınız olacaktır. Sizi daha genç ve cool gösterecek olan bu parçalar, çizgili desenleri daha belirgin hale getirecektir. Özellikle maksi boy bir trençkot, bohem bir tarz oluşturacaktır.

ÇİZGİLİ MODEL KOMBİNLERİ

ZARA – T-SHİRT: 170 TL

ZARA – MİDİ ETEK: 200 TL

ZARA – PİLELİ YAMALI ELBİSE: 370 TL

H&M – ÇANTA: 50 TL

H&M – BLAZER CEKET: 100 TL

H&M –  BEYAZ ASKILI BLUZ: 30 TL

H&M – PANTOLON: 100 TL

admin
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos