728 x 90

Dönemin yeni trendi dad jeans pantolon nedir ve nasıl kombinlenir?

Dönemin yeni trendi dad jeans pantolon nedir ve nasıl kombinlenir?

Her sezona eşlik eden ve rahatlıkla kombinlenebilen mom jean pantolonlar ile benzer özelliklere sahip olan dad jeans pantolonlar, 2020 yaz …

Her sezona eşlik eden ve rahatlıkla kombinlenebilen mom jean pantolonlar ile benzer özelliklere sahip olan dad jeans pantolonlar, 2020 yaz sezonunun trendleri arasında yer alıyor. Peki dad jeans pantolon nedir? Dad jeans pantolonlar nasıl kombinlenir? Dad jeans pantolonlarla ilgili tüm detaylar haberimizde.

Mom jean günümüzün en çok tercih edilen pantolon modelleri arasındaki yerini halen koruyor. Rahatlıkla kombinlenebilmesi yönünden ilk tercihler arasına giren mom jean yerine bu yaz için dad jeans trendler arasına girmiş bulunuyor. 2020 yaz sezonunda, tıpkı sandaletlerde olduğu gibi pantolon ve t-shirtlerde de baba kalıplar hakim duruyor. Dad jeans pantolonlar da, bu kalıp modeller içerisinde yer alıyor. Mom jean gibi rahatlıkla kombinlenebilen dad jeans, ’80’ler ve ’90’lar sezonlarına ait kot kumaştan üretiliyor. Paçaları kapatan bu pantolanlar, mom jean pantolonların aksine boru kesim bir inişe sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Dad jeans için yaz sezonunda uygulayabileceğiniz tarzlar şu şekilde sıralanabiliyor:

Çok salaş bir görünüm elde edilmek isteniyorsa, dad jeans üzerine bol bir gömlek veya t-shirt tercih edilebilir. Ancak baba kalıplar için kısa ve dar üstler de tercih edilebilir.Bu pantolonlar için ayakkabı olarak spor ayakkabı modelleri en uygun olandır. 

Günümüzde büyük ve geniş çantalardan ziyade minik çantaların daha ön planda olduğu ortada. Bu sebeple dad jeans kombininde de bu tarz çantalar önerilenler arasındadır.

JEAN PANTOLON SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLMESİ GEREKİR?

Kalıbı her ne olursa olsun, bir jean pantolon seçerken dikkat etmeniz gereken bazı detaylar bulunur. Bunları bilirseniz, kendiniz için en doğru seçimi yapmış olursunuz: 

– Eğer şişman görünmek istemiyorsanız, bol jean pantolonların tercih edilmemesi gerekir. Çünkü bu pantolonlar kişiyi olduğundan daha kilolu gösterir.

– Dar kalça ölçülerine sahip kişiler, streç jean pantolonları tercih etmelidir. 

– Alınan jean pantolonun arka cep kısmına önem gösterin. Standart cep boyları, pantolonunun duruşu bakımından en ideal olanıdır.

– Geniş paçalı olan ve yüksek belli olmayan jeanler, tüm vücut tipleri için uygundur.  Bu sebeple pantolonun paçaları dizden aşağıya doğru bollaşmalıdır. 

admin
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos