728 x 90

Dr. Mehmet Öz’den şaşırtan açıklama: Kahvaltı yasaklansın!

Dr. Mehmet Öz’den şaşırtan açıklama: Kahvaltı yasaklansın!

Dünyaca tanınan Türk doktor Mehmet Öz, ezber bozan bir açıklamaya imza attı. Ünlü doktor kahvaltının insan sağlığını olumsuz etkilediğini …

Dünyaca tanınan Türk doktor Mehmet Öz, ezber bozan bir açıklamaya imza attı. Ünlü doktor kahvaltının insan sağlığını olumsuz etkilediğini söyledi. En önemli öğün olduğuna dair yapılan açıklamaları doğru bulmadığını açıkladı.

Amerika’da ikamet eden Mehmet Öz, genellikle programlarda boy gösterir. Halen New York Presbyterian Hastanesi’nde Kalp ve Damar Enstitüsü ve Tamamlayıcı İlaç Programını yöneticisi olan Öz’den ilginç bir açıklama geldi. 59 yaşındaki doktor vazgeçilmez olan kahvaltının yapılmasını uygun bulmadığını söyledi.

Öz “Bence 2020’de yapılacak ilk şeylerden biri kahvaltıyı yasaklamak olmalı. Kahvaltı yapmamız gerektiğini düşünmüyorum, bu bir reklam aldatmacası. Ne yazık ki onlarca yıldır bu konudaki dogmaların birçoğu reklamlardan çıktı ve bunlar aslında sağlığımız hakkındaki gerçeklere dayanmıyordu” şeklinde konuştu.

Yavaş yavaş kahvaltının hayatımızdan çıkarılması gerektiğini söyleyen Öz, aç uyanan insanların ise metabolizmadan kaynaklı bir sağlık sorunun olduğunu vurguladı. Ayrıca gece yemeği konusunda da ciddi uyarılarda bulundu. Gece yemeğinin sabah açlığa neden olduğunun da altını çizdi. 

admin
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos