728 x 90

Dünyaca ünlü moda haftaları dijital platformlarda yayınlanacak

Dünyaca ünlü moda haftaları dijital platformlarda yayınlanacak

Koronavirüs salgını nedeniyle dünya üzerinde gerçekleşecek olan büyük katılımlı organizasyonların çoğu iptal edildi. Moda sektöründe ise Londra …

Koronavirüs salgını nedeniyle dünya üzerinde gerçekleşecek olan büyük katılımlı organizasyonların çoğu iptal edildi. Moda sektöründe ise Londra ve Milano gibi dünyaca ünlü moda haftaları, defilelerini dijital platforma taşıma kararı aldı.

Koronavirüs salgını dünya üzerinde pek çok sektörü olumsuz yönde etkiledi. Bunlardan biri de moda sektörü oldu. Salgının hızla yayılması sebebiyle moda haftaları ertelendi ve atölyeler kepenk indirmek zorunda kaldı. Ancak bu duruma bir nokta konulma kararı alındı ve yeni bir soluk getirmek amacıyla defileler, dijital platforma taşındı. Bu kapsamda Milano Moda Haftası, 14-17 Temmuz arasında defilesini gerçekleştirecek. 

Bununla birlikte Londra ve Paris Moda Haftası da dijital ortamda yayınlanacak. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Moda Başkanı Carlo Capasa, ‘Planımız etkinliği haziran ortasında gerçekleştirmekti ama üretime yeni başladığımız için zamanlama uymadı ve koleksiyonlar ancak temmuzun ikinci haftasında hazır olabilir. İtalya’daki sokağa çıkma yasakları 4 Mayıs’tan itibaren hafifledi bu nedenle üretim ve prodüksiyon başladı. Tüm markalara seçim yapma özgürlüğü tanıdık. Günümüzde tek bir stratejiye bağlı kalmak çok zor.’ dedi.

admin
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos