728 x 90

FETÖ Kripto Uygulamalar Üzerinden Hain Planlar Gerçekleştiriyor

FETÖ Kripto Uygulamalar Üzerinden Hain Planlar Gerçekleştiriyor

FETÖ, en çok gizliliğe önem vererek 40 yıllık hain planlarını hayata geçiriyor. Bu yüzden farklı iletişim yöntemleri belirleyen örgüt, ByLock ve Eagle kripto haberleşme uygulaması kullanıyor. FETÖ’nün kullandığı en gizli iletişim yöntemi, ankesörlü telefonlardan ardışık ve periyodik aramalar oluyor. Bu yöntem sayesinde, örgütün kripto asker üyelerinin uzun yıllar sözde sivil yöneticileri ile haberleştiği açıklanıyor. Titiz

FETÖ, en çok gizliliğe önem vererek 40 yıllık hain planlarını hayata geçiriyor. Bu yüzden farklı iletişim yöntemleri belirleyen örgüt, ByLock ve Eagle kripto haberleşme uygulaması kullanıyor. FETÖ’nün kullandığı en gizli iletişim yöntemi, ankesörlü telefonlardan ardışık ve periyodik aramalar oluyor. Bu yöntem sayesinde, örgütün kripto asker üyelerinin uzun yıllar sözde sivil yöneticileri ile haberleştiği açıklanıyor. Titiz çalışmaların ardından, FETÖ’nün tüm gizli planları ve ankesör yöntemi deşifre ediliyor.

FETÖ’nün Deşifre Edilen İletişim Kriterleri

FETÖ’nün deşifre edilen iletişim kriterlerinden ilki, aranma sayısı oluyor. Ankesörlü telefon soruşturması kapsamında, 9 farklı kriter göz önünde bulunduruluyor. Bu 9 farklı kriterden 4 tanesi olmazsa olmaz kriterler olarak dikkat çekiyor. Diğer kriterlerin, delilleri desteklediği belirtiliyor. 5 defa veya üzeri arananlar ve bu görüşmeler ayrıntılı bir incelemeye tabi tutuluyor. Şüpheli gruba girenler arasında, periyodik olarak 15 günlük zaman aralığında arananlar da bulunuyor. Soruşturma kapsamına alınan şüpheliler arasında farklı ankesörlerden aranmaları yapılmış olanlar da yer alıyor.

FETÖ’nün Cevapsız Çağrıları Ne Anlama Geliyor?

FETÖ’nün cevapsız çağrılarına “sıfır saniye aramalar” deniyor. Örgüt, bu sıfır saniye aramaları iletişim yöntemlerinden birisi olarak kullanıyor. Bu yöntemde, sözde sivil yöneticiler tarafından kripto üyeler aranıp telefon hemen kapatılıyor. Aramalar, ir ankesörlü veya büfe telefonundan yapılıyor. Üyeler arayan numarayı tanıyor ve bu aramalardan o hafta örgütsel bir faaliyet olacağı anlaşılıyor.

Karanlık Örgüt’e Ait Gizli Mobil Uygulama İletişimi

Örgüt, haberleşme yönteminde ankesörlü telefonla sınırlı kalmıyor ve gizli mobil uygulama iletişimi geliştiriyor. Bu akıllı telefonlar için geliştirilen mobil uygulamada Bylock şifreli haberleşme ağı kullanılıyor. Bu hain terör örgütünün kullandığı Bylock, 2014 yılının Kasım ayından beri HSYK seçimlerinden önce kullanılmaya başlanıyor. Bu programda, bir tek karşılıklı eklenen kişiler birbirleriyle iletişim kurabiliyor.

Uygulamanın özelliğinin, mesajların 3 gün içinde kendi kendini siliyor olduğu belirtiliyor. Bu konu ile ilgili olarak MİT, hassas ve titiz çalışmalar yürütüyor. Bu hassas çalışmaların ardından, yöntem deşifre ediliyor. 2016 yılında, çok sayıda e-posta ve yazışma bilgilerine ulaşılıyor. Ayrıca bu yazışmaları yapanların bilgileri de ele geçiriliyor.

MİT Tarafından Hain Örgütün Eagle Haberleşme Ağı Şifresi Kırılıyor

Hain FETÖ örgütü, MİT tarafından şifreli haberleşme ağı uygulamasının fark ve deşifre edilmesi ile yeni bir iletişim kanalı kullanmaya başlıyor. Bu iletişim kanalının Eagle programı olduğu söyleniyor. Eagle programında, daha fazla kripto ve şifre uygulanıyor. Gözaltına alınan örgüt üyelerinin yaptığı itiraflar sayesinde MİT, Bu programın da peşine düşüyor ve Eagle haberleşme ağı şifresini kırıyor. Sonrasında, tamamen Eagle temizliği operasyonu başlıyor ve yöntem deşifre ediliyor.

FETÖ Örgütünün İşlediği Suçlar Arasında Yağmacılık da Var

FETÖ’nün hain darbe girişimi sonucunda 55 ilde dava açılıyor. Bu açılan davalardan 289 dava, tamamen karara bağlanıyor. Hain FETÖ’nün, Cumhurbaşkanı’na suikast girişiminde bulunan ihanet timi yargı önünde hesap veriyor. İhanet timi ile birlikte yargı önünde hesap verenler arasında Meclisi işgale kalkışan askerler de yer alıyor.

Hain darbe girişiminin en kilit noktası olarak birçok yer görülüyor. Bu en kilit noktalardan bir tanesinin de Muğla’nın Marmaris ilçesi olduğu belirtiliyor. Kalkışa esnasında Marmaris’te bulunan Cumhurbaşkanı ve ailesi için bir suikast timi, orada bulunuyor. Bu suikast timi, Cumhurbaşkanı korumalarının kaldığı yerlere zarar vererek polisleri ele geçiriyor ve kimliklerini alıyor.

İşlediği suçlar arasında yağmacılık da bulunan hain örgütün suikast timi, Muğla 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından yargılanıyor. 37 sanığa Cumhurbaşkanı’na suikast girişimi, Anayasa’yı ihlal, kasıtlı öldürme suçlarından müebbet ve ağırlaştırılmış müebbet hapis cezaları veriliyor. Bu 37 sanık, nitelikli yağma suçundan da yargılanarak 15’er kez 18’er yıl hapis cezasına çarptırılıyor.

admin
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos