728 x 90

Göbek en süratli ve kolay nasıl eritilir? En tesirli göbek eritme hareketleri

Göbek en süratli ve kolay nasıl eritilir? En tesirli göbek eritme hareketleri

Spor salonuna gidecek zamanınız yoksa evinizde aletsiz bir şekilde yapabileceğiniz en verimli hareketleri resimleriyle beraber düzenledik …

Spor salonuna gidecek zamanınız yoksa evinizde aletsiz bir şekilde yapabileceğiniz en verimli hareketleri resimleriyle beraber düzenledik. Bölgesel zayıflamada en çok şikayetçi olunan göbek yağlarını eritmek için uygulanacaklar gayet kolay! Göbek nasıl kolay eritilir? Hızlı göbek eritme kürleri hangisi? Göbek eriten egzersiz hareketleri neler? Evde göbek eritmek için ne yapılmalı? En etkili göbek eritme hareketleri..

Giydiğiniz kıyafetlerde çirkin bir görünüme sebep olan göbek bölgesindeki yağlardan kurtulmak için evde kendi kendinize uygulayabileceğiniz egzersiz hareketleri elbette mevcut. Sizde ince ve şekilli bir vücuda sahip olmak istiyorsanız, bunu başarmanın iki etkili yolu var. İlki sağlıklı ve kaliteli beslenme, ikincisi de her gün aksatılmadan düzenli bir şekilde yapılan karın kaslarını çalıştıran egzersiz hareketleridir. Sağlıklı kilo vermenin en ideal yolu bu iki yöntemi uygulamaktan geçer. Ancak, ”Yemek yemeyi çok seviyorum” ya da ”kendimi yemek yeme konusunda kısıtlayamıyorum” diyorsanız, biraz zor da olsa bunu düzenli egzersiz hareketleri ile başarmanız mümkün! Diyette başarılı bir sonuç için göz önünde bulundurulması gereken en önemli kural disiplin ve motivedir. Diyetisyen kontrolünde ilerleyeceğiniz zayıflama sürecinde yağ yakıcı ve vücudu temizleyici besinlere öncelik vererek sağlıklı bir beslenme programı oluşturabilir, belkide vaktinden daha erken bir incelme sağlayabilirsiniz. Uzmanlar lif değeri yüksek olan yeşil sebze, yumurta, avokado, tam tahıl, Hindistan cevizi yağı gibi bazı besinlerin yağ yakımında etkili bir rolü olduğunu söyleyerek sağlıklı beslenme için ideal olduğuna dikkat çekiyor. Göbekteki yağlanmayı gidermek için destek alabileceğiniz bu besinlerin haricinde diğer etkenlere de dikkat edilmelidir. Peki bunun için karın kasları nasıl hızlı çalıştırılır? Ayva göbekten kurtulmak isteyenler ne yapmalı? Göbek yağları en kolay nasıl eritilir? Evde göbek eritmek için hareket nasıl yapılır? Bizde evde uygulayabileceğiniz en etkili göbek eritme hareketlerini inceledik. İşte göbek eriten en etkili hareketler ve yapılışları…

TIKLA OKU: BÖLGESEL ZAYIFLAMA NEDİR? EN HIZLI BÖLGESEL ZAYIFLAMA YÖNTEMLERİ

İşte düzenli uyguladığınız takdirde işe yarayan resimli göbek eritme hareketleri…

BASİT GÖBEK ERİTME HAREKETLERİ! EVDE GÖBEK ERİTME EGZERSİZLERİ NASIL YAPILIR? YORMAYAN GÖBEK ERİTME HAREKETLERİ

İLK HAREKET: ESNEME

Göbek eritmeye ilk olarak esneme hareketleriyle başlayın. Düz bir zeminde oturup bacaklarınızı iki yana açın ve ilk sol bacağınıza kapanın sonra  sağ bacağına. Kapanırken mümkün olduğunca çok eğilmeye çalışın. İki tarafa da 10’ar kere kapandıktan sonra, bacaklarınızı aynı anda tutup öne doğru kapanın ve kalkın. (10 defa)

İKİNCİ HAREKET: PLANK

Her ne kadar fotoğrafta kolay bir hareketmiş gibi görünse de etkili ve zor bir harekettir. Fotoğraftaki gibi durduktan sonra ilk denemenizde muhtemelen en çok 30 saniye kadar dayanabileceksiniz. Bu nedenle kendinizi çok sıkmadan 30 sn’lik 3 bölüm yapın. Aralarda 15 saniye dinlenin. İlerleyen zamanlarda bu süreyi 1 dakikaya kadar çıkarın.

ÜÇÜNCÜ HAREKET: YARIM ŞINAV

Kol ve göbek kaslarını harekete geçiren şınavı, başlangıçtaki kişiler yarım olarak yapabilir. Normal şınavdan tek farkı duruşun dizler üzerinde olması. Fotoğraftaki gibi durduktan sonra 15’er 3 bölüm yapın.

DÖRDÜNCÜ HAREKET: KARIN KALDIRMA

Yere yatıp bacaklarınızı kırın ve ayaklarınızı tam olarak yere değdirin. Kollarınızı da ellerinizin yere değeceği gibi uzatın. Ardından kalçayı havaya dikip 15 saniye bekleyin. İndirip hareketi tekrarlayın. (15 defa)

EN ÇOK İŞE YARAYAN GÖBEK ERİTME HAREKETLERİ NELER? EN ETKİLİ GÖBEK EGZERSİZLERİ

1. CRUNCHES

Karın kaslarını çalıştırmada en etkili hareket olan crunches’ta kişi yere uzanıp dizlerini hafif bükerek ayaklarını zemine bastırır. Ellerini serbest ve rahat tutabileceği şekilde başının altına ya da çapraz pozisyonda göğsünün üzerine koyabilir. Yatar pozisyondayken nefes alırken yukarı hareket edince nefes verilir. Hareket sırasında karnınızda hafif bir zorlanma hissetmeniz gayet normal, bu hareketin işe yaradığının göstergesidir.

2. FLUTTER KİCKS

Bu hareketi yaparken de yere sırtüstü şekilde yatın ve ellerinizi başınızın altından bağlayın. Omuzlar hafif kalkana kadar başınızı kaldırın. Aynı zamanda ayakları da yerden 15 cm kadar yukarı kaldırın. Sol ayağınıza göre sağ ayağınız biraz daha yukarıda dursun. Ardından aynı hareketi sol ayağınız için uygulayın.

3. BACAKLA DAİRE ÇİZME

Elinizi bedeninize bitişik şekilde tutup sırtüstü yatın. Sap bacağı olabildiğince dik pozisyonda kaldırın. Ayak parmakları tavana doğru uzatır gibi gerilmesini sağlayın. 10-60 sn. bu hareketi uygulayıp aynısını diğer ayakta yapın.

4. MEKİK HAREKETİ

Günümüzün en bilinen hareketlerinden biri olan mekik hareketi, üst karın kaslarının güçlenmesini sağlamaktadır. Halı veya spor matı üzerinde yapılabilecek olan bu egzersizde dizleri kırıp kolları göğüs hizasında çaprazlama yapın. Çok zorlamadan öne doğru kalkar gibi yaparken nefes verin.

PROF. DR. İBRAHİM SARAÇOĞLU’NDAN GÖBEK ERİTME TÜYOLARI

Göbeğindeki fazlalık yağlardan kurtulmak isteyen kişilerin sabahleyin uyanır uyanmaz yapacakları ilk iş limon ya da maydanoz yemektir. Eğer maydanoz yoksa ılık bir limon suyu düzenli tüketildiğinde bölgede mevcut olan yağları eritecektir.

Öğle menüsünden önce ya da sonra tüketilmesini tavsiye ettiği domates suyu, 30 gün sonucunda ciddi oranda göbekte küçülmeye neden olacaktır. (Organik domates ile)

GÖBEK NASIL KISA SÜREDE GİDER? HIZLI GÖBEK ERİTEN MÜKEMMEL KÜR TARİFİ!

MALZEMELER

4 tane lahana yaprağı
1 tane sulu limon
Yarım litrelik su
1 demet taze maydanoz

YAPILIŞI

İçerisinde klor bulundurmayan yarım litre suyu güzelce kaynatın. Lahana yapraklarını suya atın ve en az 3 dakika daha kaynatın. Kaynadıktan sonra maydanozu ilave edip yine 3 dakika kaynatın. Soğumasını bekledikten sonra 1 adet limon suyu katın ve kürünüzü hazır hale getirin.

ZAYIFLATAN MAYDANOZ KÜRÜ NASIL YAPILIR? GÖBEK YAĞLARINI YAKAN…

Maydanoz içerisindeki bileşenler sayesinde kilo vermede en etkili yöntemlerden biridir. Antioksidan ve fitokimyasal özellikleri sayesinde vücudu toksinlerden arındır, aşırı iştah ve tatlı isteğini keserek formunuzu korumanızı sağlar. Ayrıca limonla birlikte tüketildiğinde kilo kaybının kalıcı olmasını sağlar.

Malzemeler:

-15 dal maydanoz

-1 bardak oda sıcaklığında su

-Yarım limonun suyu

Yapılışı:

Maydanozları iyice yıkadıktan sonra robota koyun ve limon suyunu ekleyin. Maydanozlar parçalanana kadar robota çekin ve üzerine suyu ekleyin. Biraz daha karıştırarak yemeklerden önce tüketin.

MAYDANOZ NEDEN KİLO VERDİRİR? MAYDANOZUN GÖBEK ERİTMEDE ETKİSİ

Sofralarımızın vazgeçilmez lezzeti olan maydanoz, hem yemeklerde hem de salatalarda sıklıkla kullanılan bir yeşillik türüdür. Sağlığımız açısından bir hayli faydalı olan bu besin özellikle de cilt sorunlarına, astım rahatsızlığına ve obeziteye karşı iyi gelmektedir.

Peki maydanozun diğer faydaları neler?

1- İçerisinde maydanoz bulunan bir suyu kaynatıp saçınıza sürerek bakım yapabilirsiniz. Böylelikle yıpranan saçlarınız tekrardan canlanacaktır.

2- Aminoasit bakımından zengin olan maydanoz, felç ve kalp krizi gibi hastalıklara iyi gelmektedir.

3- Metabolizmanızı hızlandırarak ödem atmanıza yardımcı olmaktadır.

4- Yapılan araştırmalara göre, maydanoz idrar yolları enfeksiyonuna iyi gelmektedir.

5- Romatizma ve eklem ağrılarına birebirdir.

YAĞ YAKICI BİTKİLER NELER? GÖBEK ERİTEN BAHARAT ÇEŞİTLERİ

Göbek yağlarınızdan kurtulmak istiyorsanız, metabolizmanızı ve yağ yakımını hızlandıracak besinlere yönelmelisiniz.

İşte sofranızdan eksik etmemeniz gereken göbek eriten baharatlar:

– Zencefil

Zencefil çok güçlü bir antioksidandır. Enfeksiyonlara ve iltihaplı hastalıklara karşı koruyucudur. Ayrıca metabolizmayı ve sindirim sistemini hızlandırır. Hem hastalıklara karşı koruyan hemde zayıflatan zencefili, bol bol tüketmelisiniz.

– Zerdeçal

Zerdeçal içerdiği kurkumin sayesinde bin bir derde deva bir baharattır. Vücudu hastalıklara karşı korur, metabolizmayı hızlandırır ve tokluk hissi verir. Yemeklerinize ekleyerek etkisi görebilirsiniz.

– Biberiye

Her hali yağ yakımında etkili olan biberiyeyi ister taze isterseniz de kurutulmuş olarak tüketebilirsiniz. Biberiye içerisinde bulundurduğu karnosik asitle kan şekerinizin düzenlemesine yardımcı oluyor. Bu sayede de diyet listelerinin vazgeçilmez baharatı oluyor. Biberiyeyi salatalara ekleyerek kilo verimini hızlandırabilirsiniz.

– Kekik

Kekik metabolizma hızlandırmak için en etkili yöntemlerden biridir. Et yemeklerine ekleyebileceğiniz kekiği, sade yoğurtla da tüketebilirsiniz.

– Karabiber

Şişkinlik problemini önleyen ve sindirime yardımcı olan karabiber,  metabolizmayı da hızlandırır. Ayrıca kan dolaşımını arttırır ve yağ yakımını hızlandırır. Yemeklerinize ekleyeceğiniz bir miktar karabiber yağlanma probleminizi giderecektir.

GÖBEK ERİTME DİYETİ NASIL YAPILIR? GÖBEK ERİTMEK İÇİN NE YAPILMALI?

1. BAL VE TARÇINLA GÖBEK ERİTME YÖNTEMİ

MALZEMELER: 1 tatlı kaşığı doğal bal, 1 tatlı kaşığı tarçın, 1 bardak su, 

YAPILIŞI: Kaynatılmış suyun içine tarçını koyup iyice karıştırın. 5 dakika kendi haline bıraktıktan sonra taze balı ilave edin. Gün içerisinde 1 bardak bile tüketseniz 10 günde göbek yağlanmasından kurtulabilirsiniz.

2. GÖBEK ERİTEN ALTIN KÜR TARİFİ

MALZEMELER: 4-5 yemek kaşığı yağsız yoğurt, toz zencefil, toz tarçın.

YAPILIŞI: Yukarıda belirtilen miktardaki yoğurdu kaseye koyup malzemeleri ilave edin. Hazırlanan yoğurt karışımını sabah, öğle ve akşam yemek yemeden 1-2 saat önce karnınız aç iken tüketin.

Basen ve göbek bölgesindeki yağlarından kurtulmak isteyenler için derde deva olan sirkeli yoğurt kürü ile istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. 1 ayda 20 kilo zayıflatan sirkeli yoğurt…

3. GÖBEK VE BASEN ERİTEN ELMA SİRKELİ YOĞURT KÜRÜ

MALZEMELER: 3 yemek kaşığı az yağlı ya da yağsız yoğurt, 1 yemek kaşığı elma sirkesi, 1 çay kaşığı pul biber

YAPILIŞI:

Aldığınız yoğurttan 3 yemek kaşık kadar olanı karıştırma kabına alın. Üstüne 1 yemek kaşığı elma sirkesi ile 1 çay kaşığı pul biber ilave edin ve güzelce karıştırın.

UYGULANIŞI:

2 haftadır düzenli şekilde gece yatmadan yarım saat önce tüketildiğinde basen ve göbekteki yağları eriten bu karışım ile 1 ayda 20 kilo verebilirsiniz.

admin
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos