728 x 90

İslam’ın Amentüsü: Girmesin kimse ortaya

İslam’ın Amentüsü: Girmesin kimse ortaya

Mahmut Kaya tarafından kaleme alınan, Amentü duasının açılımından gelen ‘İslam’ın Amentüsü – Meraklı Çocuk İle Annesi’ kitabı animasyon olarak …

Mahmut Kaya tarafından kaleme alınan, Amentü duasının açılımından gelen ‘İslam’ın Amentüsü – Meraklı Çocuk İle Annesi’ kitabı animasyon olarak hazırlandı. Animasyonlar şiirsel bir dille çocukların ilgisini çekecek basit bir anlatımla yapıldı.

HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN

İslam’ın esasları olan Allah’a, meleklere, kitaplara, peygamberlere, kadere, hayrın ve şerrin Allah’tan geldiğine olan inancın anlatıldığı, ‘İslam’ın Amentüsü’ kitabında 14 şiirsel anlatım yer alıyor. Prof. Dr. Mahmut Kaya tarafından yazılan kitabın animasyon uyarlaması ise Kanal 7 Dijital Medya birimi tarafından gerçekleştirildi. Animasyonların tamamı Youtube’da yer alan Kanal7 Çocuk sayfalarında ve www.izle7.com’dan izlenebilecek.

GİRMESİN KİMSE ARAYA 

İslam’ın Amentüsü – Meraklı Çocuk İle Annesi kitabının ‘Girmesin Kimse Araya’ hikayesinin animasyon filminde, Allah’a ibadet, kul olmak anlatılıyor.

Animasyon film; “Allah’a kulluk nedir? İnsanlar Allah’a nasıl kulluk eder? Yalnız Allah’a mı inanmalıyız? Allah’a nasıl kulluk edilir?” sorularına yanıt veriyor.

‘Girmesin Kimse Araya’ hikayesinin animasyon filminde, İnsanların Allah’ın kulu olduğu, yalnız Allah’a ibadet edildiği, sadece Allah’tan yardım istenmesi gerektiği vurgulanıyor. 

admin
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos