728 x 90

Japon klâsik kıyafeti kimono nedir? Kimono modelleri 2020

Japon klâsik kıyafeti kimono nedir? Kimono modelleri 2020

Japon kültürünün öne çıkan parçalarından biri olan kimono, farklı kalıp ve stiliyle her mevsimin parçası olmayı başarıyor. Kadın modasında …

Japon kültürünün öne çıkan parçalarından biri olan kimono, farklı kalıp ve stiliyle her mevsimin parçası olmayı başarıyor. Kadın modasında trendini hiç kaybetmeyen kimonolar; ünlü markaların kataloglarında da başrolde yer alıyor. Peki Japon kültürünün geleneksel kıyafeti olan kimono nedir? 2020 kimono modelleri nasıl? Kimono modasına yönelik tüm detaylar, sadece yasemin.com’da!

Japon kültürü deyince akla ilk gelen parçalardan olan kimono; t-shirt, gömlek, pantolon, şort ve daha pek çok parçayla kombinlenebilen yapısıyla dikkat çekiyor. Her zaman trend olan bu parçalar, 2020 kış sezonunda da en çok satın alınan modellerden biri oluyor. Peki kimono tam olarak nedir? Sizler için hem kimononun ne olduğu sorusunu yanıtladık hem de öne çıkan kimono modellerini ve fiyat aralıklarını bir araya getirdik. Öyleyse öncelikle kimononun ne olduğuna yakından bir bakalım.

JAPON GELENEKSEL KIYAFETİ KİMONO NEDİR?

Kimono; Japonya’ya özgü ulusal bir kıyafettir. Hem kadınlar hem de erkeklerin giydiği bu kıyafet için bir çeşit milli kıyafet demek de mümkün oluyor. Önden çapraz, geniş bir kemerle tutturulan bu kıyafet, ülkemizde de aynı formda tasarlanıyor. 

Kimonolar, kadın ve erkeklerde üretim kısmında farklılık gösteriyor. Bu farklılık en çok kol kısımlarında belirgin duruyor. Erkekler için kimonoların kol uzunluğu 8 cm., kadınlarda ise yarım metre oluyor.

T şeklinde düz bir hatta sahip olan kimonolar, Japonya’da bekar genç kızların özel günlerde giymeyi tercih ettikleri bir parça oluyor. Kimono giyilirken en dikkat edilen nokta yaka kısımları oluyor. Mutlaka sol taraf sağ tarafın üstüne gelecek şekilde giyilen kimonolar, obi adını taşıyan bir kuşak ile bağlanıyor.

Şimdi de sezonun trend kimono modellerine ve fiyat aralıklarına bakalım:

2020 KİMONO MODELLERİ VE FİYATLARI

H&M: 80 TL – 119 TL

KOTON: 65 TL – 75 TL

MORHİPO: 60 TL – 90 TL

LC WAIKIKI: 80 TL – 130 TL

admin
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos