728 x 90

Koronavirüsle çabaya yardımcı olan moda devleri

Koronavirüsle çabaya yardımcı olan moda devleri

Tüm dünyanın mücadele ettiği koronavirüs salgınında, elini taşın altına koyan pek çok sektör bulunuyor. Bunlardan biri de moda. Hem Türkiye hem …

Tüm dünyanın mücadele ettiği koronavirüs salgınında, elini taşın altına koyan pek çok sektör bulunuyor. Bunlardan biri de moda. Hem Türkiye hem de diğer ülkelerden birçok marka, maske üretimi ve ekonomik istihdamla mücadeleye destek veriyor. Peki bu markalar hangileri ve koronavirüsle mücadeledeki çalışmaları neler? İçeriğimiz içerisinde derledik.

Koronavirüs salgını dolayısıyla dünya genelinde milyonlarca insan karantinada, iş yerleri kapalı ve büyük bir mücadele söz konusu. Sağlık çalışanlarına ve ülke ekonomilerine destek vermek amacıyla birçok iş insanı, markaları üzerinden çalışmalara imza atıyor. Moda sektörü de, koronavirüs ile mücadele kapsamında varlığını hissettiren iş kolları arasında yer alıyor. Maske üretimi ve iş istihdamı gibi konular üzerinden ülke ekonomisi ve sağlık çalışanlarına destek sağlayan markalar, bu yönleriyle adlarını unutulmazlar arasına yazdırmayı başardılar. Sizler için, koronavirüs ile mücadeleye yardımcı olan markaları derledik:

RALPH LAUREN

Amerikan markası olan Ralph Lauren, bu zamana kadar yapılan en büyük bağışlardan birini gerçekleştirdi. Marka 10 milyon dolarlık bağışı, Dünya Sağlık Örgütü’nün COVID-19 Hibe, Dünya Sağlık Örgütü’nün COVID-19 Dayanışma Müdahale Fonu’nun Acil Yardım Vakfı ve Pink Pony adlı uluslararası kanser kurumlarını destekleme derneğine bağışladı. Bununla birlikte sağlık çalışanlarına da 250 bin yüz maskesi ve 25 bin izolasyon önlüğü üretmeye başladı. 

GUCCİ

İtalyan moda evi, 1.100.000 cerrahi maske ve 55.000 tıbbi tulum yardımında bulundu. Ayrıca marka İtalyan Sivil Savunma Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütlerinin COVID-19 Dayanışma Müdahale Fonu dahil yardım çabalarını destekleyen kitle fonlama kampanyalarına bağış yapmayı planlıyor.

LC WAIKIKI

Türkiye’nin en çok tercih edilen giyim markalarından LC Waikiki, koronavirüsle mücadele kapsamında 40 milyon maske üretmeye başladı. Markadan yapılan açıklamada, ’30’dan fazla şehirde yüzlerce fason üreticimizle on binlerce çalışanımızla haftada 40 milyon adet maske üretiyoruz.’ ifadelerine yer verildi.

DE FACTO

Akdeniz markası De Facto, ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ kampanyasına Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği standartlara uygun olarak anti bakteriyel 1 milyon adet maske ile destek oluyor. Markadan yapılan açıklamada, maskelerin ücretsiz olarak Sağlık Bakanlığı’na temsil edileceği belirtildi.

PRADA

İtalyan’ın dev moda markalarından Prada, Perugia’da bulunan fabrikasını 6 Nisan tarihinde Toskana hastanelerine teslim etti. Bu fabrikada 110 bin adet maske ve 80 bin tıbbi giysi üretilmesi hedefleniyor. Şirket aynı zamanda Milano’daki 3 hastaneyi de finanse ediyor.

admin
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos