728 x 90

Pişiklerden kurtulmak için neler yapmalıyız ?

Pişiklerden kurtulmak için neler yapmalıyız ?

Pişiklere karşı alınacak önlemler; Anneler ne kadar dikkat ederse etsin kesinlikle bir gün pişikle karşılaşıyor. Çok dikkat etmemize karşın başımıza gelen pişiklerden kurtulmak için neler yapmalıyız ? Daha evvela pişik konusuyla ilgili Bebeklerde Pişik ve Önleme Yöntemleri başlıklı yazımızı paylaşmıştık gelen sorular ve öneriler ile pişik konusundaki bilgilendirmeye devam ediyoruz. Bebeğinize mikrop bulaşmaması için ellerinizi

Pişiklere karşı alınacak önlemler; Anneler ne kadar dikkat ederse etsin kesinlikle bir gün pişikle karşılaşıyor. Çok dikkat etmemize karşın başımıza gelen pişiklerden kurtulmak için neler yapmalıyız ?

Daha evvela pişik konusuyla ilgili Bebeklerde Pişik ve Önleme Yöntemleri başlıklı yazımızı paylaşmıştık gelen sorular ve öneriler ile pişik konusundaki bilgilendirmeye devam ediyoruz.

Bebeğinize mikrop bulaşmaması için ellerinizi kesinlikle yıkayın. Bebeğinizin ve sizin sağlığınız için mümkünse değiştirme evveli ve ardından ellerinizi yıkamayı savsaklama etmeyin.

Her şeyi eskiden hazırlayın (Islak mendil, bebe bezi, pisik kremi) Bez değiştirirken olabilecek ufak kazalara karşı altına alt değiştirme pedi koymayı unutmayın.

Temizlik

Altını açıp bezin kirlenmemiş tarafı ile pis kısmın fazlasını silin. Kirli bezi kapatarak çöpe atın. Bebeğinizin altını temizlerken gündelik kullandığımız ıslak mendilleri kullanmayın, bebeklere hususi satılan ıslak mendilleri yahut pamuğa dökük pak su ile temizleyin. Çok kirlenmişse bezden taşmışsa doğrudan banyodan şampuan yahut sabunu ile yıkayabilirsiniz.

Pişiklerden kurtulmak için önlemler

Her vakit pak bölgeden pis bölgeye doğru kiri yaymadan temizleye çalışmalıyız. Kız bebekleri genital bölgeden popolarına doğru, erkek bebekler şayet kasıklar ve çevresinden popoya doğru temizlenmelidir.

Kurulama

Bebeğinizin vücudunu tahriş etmeden kibarca yumuşak bir havlu yahut mendil ile tamamıyla kurulayın. Kurularken kıvrım yerlerini atlamayın. Mümkünse bebeğinizin poposunu hava alması için birkaç dakika açılmış bırakın.

Bezi çok vakit üstünde bırakmayın

Bezi gereğince kabarmasada günde asgari 3 kere bezini değiştirmeye çalışın, ıslak bez çok vakit cildine ilişki ettiğinde pişiklere neden olur.

Sabah uyandığında ilk evvela bezini değiştirin

Gece süresince üstünde artan bez pişiklere neden olur gece bir nedenden uyandığında bezinin dolu olduğunu farkederseniz değiştirin, birtakım geceler bezinin çok dolması nedeni ile uykusu bölünebilir. Bezi sabaha kadar tabi kaldıysa uyandığında ilk iş olarak bezini değiştirin.

Pişiklere Karşı Koruyucu Bakım

Pişik oluşumuna karşı güvenliğini sağlamak icin bebeğinizin bezini her değiştirdiğinizde yahut kesinlikle en azından gece uyumadan once pişik Kremi ile kalın bir katman durumunda uygulayın.

Bebek Bezi Bağlama Şekli

Bebek bezi nasıl bağlanır? Bebeğinizi ayak bileklerinden kibarca tutarak bezi altına geçirin. Karnını sıkmayacak şekilde bantları yapıştırın. Erkek bebeklerde genital organın aşağı doğru baktığından güvenilir olun. Uzun zaman geçmeyen önemli kızarıklıklar olursa bir sıhhat profesyoneline danışın.

admin
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos