728 x 90

Tulumlar nasıl giyilir ve kombinlenir?

Tulumlar nasıl giyilir ve kombinlenir?

Yaz sezonunda sıkça tercih edilen parçalardan olan tulumlar, popüler olduğu 1940’lı yıllardan bu yana fark stillerle kombin ediliyor. Peki …

Yaz sezonunda sıkça tercih edilen parçalardan olan tulumlar, popüler olduğu 1940’lı yıllardan bu yana fark stillerle kombin ediliyor. Peki tulumlar için en doğru kombin şekilleri nelerdir? Tulum parçaları nasıl ortaya çıkmıştır? Yaz sezonunda hangi renkler tercih edilmeli? İşte tulum modasına ait tüm bilinmesi gerekenler.

Tulum kavramı ilk kez 19. yüzyılın sonlarında, Victoria döneminde buharlı makinelerin yaygın olarak kullanıldığı dönemde ortaya çıktı. Buharlı makinelerin kullanımında çalışan işçiler, kömür tozunun vücutlarına zarar vermemesi için, kirin ve tozun içine girmesini engelleyen tulumları giymeye başladılar. Bu kıyafete ise ilk başta kazan kıyafeti adı verdiler. 1940’lara kadarlık süreçte bu kıyafetler, sporcuların dahi tercih ettiği bir parça haline geldi. 1940’tan itibaren ise tulum adını aldı. Moda endüstrisinin etkisiyle zaman içerisinde gardroplardaki yerini aldı. Bugün her sezonda trend parçalar arasında yer alan tulumlar için farklı kombin stilleri bulunuyor. Peki tulumlar nasıl kombinlenir? Sizler için birbirinden farklı kombin önerilerini derledik.

TULUM KOMBİN ÖNERİLERİ

Mavi renk jean bir kot tulumu, beyaz renk bir t-shirt ya da gömlekle kombinleyebilirsiniz. Parçaların düz olmasına gerek yok, açık tonlu çizgili desenleri taşıyan t-shirtleri de kullanabilirsiniz.

Ayakkabı olarak yaz sezonunda sandalet ayakkabılar oldukça şık duracaktır. Aksesuar olarak da bu sezonun trendlerinden fedora şapkalar tercih edilebilir.

Mavi jean yerine yaz sezonunun en trend renklerinden olan beyazı, tulum rengi olarak tercih edilebilir. Eğer uzun tulumları kullanmak istemiyorsanız, şort modelleri tercih edebilir ve içine koyu tonlu t-shirtleri kullanabilir.

Tıpkı mavi uzun jean tulumlarda olduğu gibi beyaz şort tulumlarda da sandaletler şık duracaktır.

Yaz ayında sıklıkla gidilen piknik vb. organizasyonlar için rahat hissettirecek olan tulumlar için, kolsuz üst parçalar ile spor kombin uygulayabilir. Eğer sandalet tercih etmiyorsanız, spor ayakkabı giyebilir ve renklilik katmak için kolye kullanılabilir.

Tulum kombinlerinde iç parça için tercih edeceğiniz koyu renk siyah ve lacivert olabilir. Özellikle yaz sezonu için, mavi jean kotlarla bu parçalar uyumlu duracaktır.

Ayrıca farklı tonları birleştirmek yerine ton sür ton tarz da kullanılabilir. Tek bir renkten oluşan ton sür ton kombinle, hem tulum hem de iç parça aynı renkten tercih edilip farklı bir stil oluşturulabilir.

Ve son olarak eğer tulum rengi olarak, mavi ve beyaz değil de koyu tonlar tercih sebebiyse renk olarak siyah kullanılabilir. 

admin
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos