728 x 90

Uzman Ben Armstrong Ünlü Bir Bitcoin Borsasının Sıradaki Büyük İflas Olabileceği Konusunda Uyarıda Bulunuyor

Uzman Ben Armstrong Ünlü Bir Bitcoin Borsasının Sıradaki Büyük İflas Olabileceği Konusunda Uyarıda Bulunuyor

Mayıs ayından itibaren kripto para piyasasında art arda iflaslar yaşanıyor. Bu yaşanan iflas haberlerinin ardından, Ben Armstrong, yani Bitboy Crypto’nun yaratıcısı ve ünlü bir kripto fenomeni, büyük bir kripto etkileyicisi, oldukça ünlü bir Bitcoin borsası ile ilgili olarak uyarı niteliğine sahip bir paylaşım yapıyor. Uzmanın yaptığı bu paylaşım ile gündem, bir anda yine sarsılıyor. Yapılan paylaşımda ayı

Mayıs ayından itibaren kripto para piyasasında art arda iflaslar yaşanıyor. Bu yaşanan iflas haberlerinin ardından, Ben Armstrong, yani Bitboy Crypto’nun yaratıcısı ve ünlü bir kripto fenomeni, büyük bir kripto etkileyicisi, oldukça ünlü bir Bitcoin borsası ile ilgili olarak uyarı niteliğine sahip bir paylaşım yapıyor. Uzmanın yaptığı bu paylaşım ile gündem, bir anda yine sarsılıyor. Yapılan paylaşımda ayı piyasasının iflas zincirindeki en son halkanın bu kripto para borsasının olabileceği söyleniyor.

Ayı piyasasında yaşanan çöküşün ekonomik anlamda şirketleri nasıl etkilediği biliniyor. Daha önceki ayı piyasasına bakıldığında, büyük bütçelerin ekosistemin içinde dönmesi yüzünden riskin fazlasıyla arttığı gözlemleniyor. Bu nedenle de platformlar, borsalar ve madencilik şirketleri zor günler geçiriyor. Şimdi ise ortaya çıkan bu yeni söylenti bir kez daha şok etkisi yaratıyor. Coinbase konusunda uyarıda bulunan Ben Armstrong, diğer borsaları örnek gösteriyor ve Amerika merkezli şirketin çökebileceğini öngörüyor.

Coinbase İflas Riski Altında

Coinbase’in Amerika’daki bağlı kuruluş pazarlama programı, geçici olarak askıya alınıyor. Business Insider tarafından yapılan acıkamaya göre, 19 Temmuzdan itibaren askıya alınacak olan Coinbase programı ile ilgili olarak 3 yaratıcıya bir e-posta gönderiliyor. Kripto piyasasındaki var olan durum, programın kapatılmasının ana nedeni olarak gösteriliyor. Mevcut piyasa durumu, borsa tarafından, karar gerekçesi olarak öne sürülüyor.

Takipçilerini bu konu ile ilgili olarak uyaran ve Coinbase’in iflas riski altında olduğunu söyleyen Ben Armstrong’un ardından Mike Dudas da, tartışmadaki erini alıyor. 6th Man Ventures’in kurucu ortağı Mike Dudas, başarısız bir lansman olarak gördüğü platformun, Bitcoin borsasının NFT platformu olduğunu açıklıyor. NFT pazarı ile ilgili olarak ortaya çıktığı gibi öldüğünü söylüyor.

Coinbase Hisse Fiyatları Büyük Düşüş Yaşıyor

ABD’deki bağlı kuruluş programlarını kapatan Coinbase, bu kapatmanın gerekçesi olarak piyasayı gösteriyor. Coinbase’in, ayı piyasasında hayatta kalmaya çalıştığı ve verilere göre Bitcoin borsasının daha kötü durumda olduğu gözlerden kaçmıyor. Coinbase hisse fiyatları, büyük düşüş yaşıyor. Bugün 53,79 Dolar olan bir Coinbase hissesinin ATH döneminde 357 Dolar olduğu görülüyor. Bu da, Coinbase hisselerinin %85 değer kaybettiğini ortaya koyuyor.

Kripto Borsası Ayı Piyasası ile Mücadele Ediyor

Goldman Sachs, yakın geçmişte Coinbase’in satış notunu düşürüyor. Şimdiki piyasa değeri sadece 12,4 olan borsanın geçen yılki piyasa değerinin 75 milyar Dolar olduğu söyleniyor. Hissedarlara, ilk çeyrek mali raporunda bir mektup gönderen Coinbase, iddiaları tam anlamıyla reddetmiyor. İlk çeyrek sonuçlarını piyasa oynaklığına bağlayan Coinbase, 2022 yılının ilk çeyreğini 430 milyon dolar zararla kapatıyor.

Sonuç olarak ortaya, platformdaki işlem hacmi ile kripto paralarda büyük bir düşüş yaşanıyor. Bununla birlikte Coinbase, maliyet düşürmek adına adımlar atıyor. Bu attığı adımlar arasında, personelin %18’ini işten çıkartmak da bulunuyor.

Coinbase’in En Büyük Rakibi Binance

Piyasada ser bir rekabetin olduğu herkesçe malum ve tüm bu olumsuzluklara ek olarak Coinbase, piyasadaki mevcut bu sert rekabetle de uğraşmak zorunda kalıyor. Binance, FTX ve Robinhood gibi güçlü rakipleri olan Coinbase, hayatta kalma savaşı veriyor. Bu rakipler arasındaki Binance, dünyanın en büyük kripto para borsası olarak kabul görüyor.

US kolu ile Amerika’da yayılan Binance, yakın geçmişte, sıfır ücretli Bitcoin spot ticaret ürününü piyasaya sürüldüğünü açıklıyor. Bu Bitcoin spot ticaret ürünü, US kolunda yer alıyor. Coinbase’in kullanıcı tabanının büyük çoğunluğu Amerika’da yaşıyor olsa da Binance’nin sıfır ücretli işlemleri bulunuyor ve bu işlemlerin Coinbase’de mal olma bedeli, 3,99 Dolar.

admin
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos